Што чудо е ова: Уловија чудовиште, не знаат што е (Видео)


cudoviste ulovenoНа прв поглед жителите на едно село во Виетнам помислиле дека уловиле кит.

Но откако го извадиле чудовиштето виделе дека не е кит – а што е никој не знае.

Видеото се шири на интернет – некои велат дека е досега неоткриен вид, други дека не е од оваа планета.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1