Силување во битолско


Против дваесет и двегодишниот битолчанец Г.А. денеска е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.siluvanje1

Според иформациите од СВР Битола, на 5 април 2016 година во 14 часот во с. Мусинци, општина Могила, пријавениот со употреба на физичка сила извршил полови дејствија врз 29-годишна девојка од Р. Албанија со живеалиште во с. Мусинци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1