Синот на Милошевиќ е тешко болен – никогаш не се враќа во Србија


Милица Гајиќ, невенчана сопруга на Марко Милошевиќ, кој е син на поранешниот претседател на Србија Слободан Милошевиќ, тврди дека нејзиниот сопруг е тешко болен.

,, Марко никогаш, ама никогаш повеќе нема да се врати во Србија, тоа одговорно го тврдам,, изјавила Милица за српски Курир. Таа потврдила дека здраствената состојба на Марко е влошена.

,, Она што не се знае е дека Марко е навистина тешко болен, води битка против многу сериозна болест. Поради здравјето а и поради третманот во Србија тој е дециден дека никогаш нема да стапне на српско тло повторно,, вели Милица која со Марко има 13 годишен син.

Не сака да се фотографира ниту она, ниту нејзиниот син, нити Марко бидејќи сакаат Србија да ги заборави.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1