Скандал во Гинекологија- докторки се фотографираа покрај пациентка на бокс


На Фејсбук профилот на гинекологот Сања Станојевиќ Дакиќ осамна селфи со нејзината колешка при што во позадината се гледаше родилка како полугола лежи на бокс и се породува.

1486635-prokuplje-slika-sa-fejsbuk-profila-doktorke-sanje-stanojevic-dikic-levo
Неколку часа по објавувањето на оваа скандалозна фотографија, избришан е нејзиниот профил од Фејсбук, а докторката се бранела со тоа што нејзиниот профил бил хакиран па ваква приватна фотографија излегла во јавност.
Сања Станојевиќ стажрала во специјалситичката болнициа за гинекологија во Ниш, а фотографијата настанала додека таа работела во родилиштето во Прокупље.
На крајот во разговорот со надлежните докторката ја признала вината и најверојатно ќе биде санкционирана за прекршувањето на професионалниот кодекс.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1