Сонцето е најголем афродизијак за време на одмор


Сајтот MissTravel.com направил анкета меѓу Британците и утврдил дека сонцето, како за мажите така и за жените, е она што ги тера да се расположени за секс, за време на одмор во странска земја.

Меѓу другите топ афродизијаци за жените се када заградена со запалени свеќи и свежо испрани чаршафи. Друг афродизијак кој дејствува и кај мажите и кај жените е еротскиот хит роман “50 -те сенки на сиво”

Анкетата покажало дека Британците имат повеќе секс кога се на одмор, отколку дома. Жените признале дека имаат секс во просек пет пати неделно, а мажите – по шест пати неделно.

Страста е посилна во почетокот на одмор и повеќето парови изјавиле дека имаат секс по два пати во првата ноќ. Со изминувањето на одморот желбата за секс се намалува.

Share Button

Tags: ,

Ивана Терзиевска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1