Српската „Правда“ објавува: Доколку опозицијата дојде на власт, премиерското место ќе припадне на Албанец


Српскиот весник „Правда“ известувајќи за протестите на СДСМ пренесува дека на истите се скандираше „УЧК-УЧК“ и се носеа карти на Голема Албанија среде Скопје.

ppravdaa

-Ако им се верува на шпекулациите кои кружат во кулоарите на политичкиот естаблишмент во Скопје, а кои не е можно да се потврдат, не е исклучено кога ќе дојде до нови избори премиерското место да биде понудено на Албанец. Дали е на траг на тие шпекулации и фактот дека на митингот на опозицијата забележана е поддршка на 113.Косовска бригада „Исмет Јашари“, дека Заев е виден со луѓе кои се поврзани со таа бригада инаку блиски на луѓе кои учествуваа во нападот во Куманово, дека се слушаа скандирања „УЧК, УЧК“ и се вееја знамиња на Голема Албанија, пишува Правда.рс.

Тие отворено ја изнесуваат тезата дека не се исклучува можноста да биде премиер Албанец доколку опозицијата има можност за избор на премиер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1