Tag Archives: кражба

Македонец крадел по грчки банки

Македонски државјанин е осомничен дека извршил 2 вооружени грабежи на банки во Грција.

______________________________________________________________________________________________________

Крадци го обиле домот на Мартин Протуѓер – Да или Не?

Вчера вечерта бил обиен домот на Мартин Протуѓер, шефот на кабинет на премиерот Никола Груевски, јавува ОхридСкај од извори во МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Крадец се офајдил во Скопје – успеал да ги обие сефовите во стан

Околу 70.000 евра вкупно успеал да украде крадец од стан во Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Туристи не ја крадете плажата!

Од ситни предмети па се до живи пингвини, туристите си одат дома со разноразни необични „сувенири“ , што страшно ги лути локалните жители.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хакери ги пробиле ОБД клучевите – крадат BMW за 3 минути

 Зголемен број на кражби на автомобили од марката BMW во Англија, резултираше со истрага на англиското МВР, кое изнесе некои благо наречени, шокантни информации.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1