Tag Archives: ceca

Синот на Аркан бара имот од Цеца!

Михајло Ражњатовиќ (36), најстариот син на убиениот Жељко Ражњатовиќ Аркан, ја поништил наследничката изјава, со која во март 2000 год. се согласил дека целиот имот ќе и припадне на пејачката Цеца Ражњатовиќ (38), и го бара својот дел од татковиот имот, пишува белградски  „Ало!“.

______________________________________________________________________________________________________

Цеца со фалс фустан во Струмица? – висат конци на сите страни – Фото

Познатата српска турбофолкерка Цеца е позната по скапите и екстравагантни фустани кои ги носи на своите концерти. Не добивме информација во чија креација настапи во Струмица, но чија и да е – или набрзина ја шиела или се работи за пришиен фустан. 🙂 🙂 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Видео – Цеца со прогноза за Заев – ,,би можел да станеш премиер,,

Најинтересно од изјавата на Цеца беше нејзината последна реченица, која се однесуваше за градоначалникот Заев: „Би можел да стане и премиер за некоја година.“

______________________________________________________________________________________________________

Сакала да личи на Цеца ама малку ја утнала работата Видео/Фото

Оваа девојка е нова естрадна појава – има шокантен и смел изглед. Подготвува албум и се вика Ивана СИРЕНА.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1