Tag Archives: fabrika

Казни, плата од 4 долари, живот со глувци и фекалии – како се произведува Iphone5?

Ситуацијата на интернатите е полоша и од хорор филмовите, ѓубре, фекалии и арома од угинати животни е првото нешто што ќе го привлече вашето внимание кога ќе влезете во интернатот.

______________________________________________________________________________________________________

Форд гради виртуелна фабрика

Се е удрено на штедење – но не се штеди на иновации кои ќе и овозможат на фабриката да заштеди. Најновата информација е дека Форд ќе гради виртуелна фабрика.

______________________________________________________________________________________________________

Еден загинат и 40 повредени – работниците на Марути Сузуки се судрија со шефовите Видео/Фото

Едно лице загина а 40 е повредено во судирот меѓу работниците и нивните надредени во фабриката за автомобили Марути Сузуки со Њу Делхи.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Пожар во „Агроплод“ Ресен – целосно изгореа 3 возила и магацин

Во пожар кој утринава ја зафатил фабриката Агроплод во Ресен изгорен магацин и 3 возила.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1