Фото: Пожар во „Агроплод“ Ресен – целосно изгореа 3 возила и магацин


Во пожар кој утринава ја зафатил фабриката Агроплод во Ресен изгорен магацин и 3 возила.

Пожар утрово пламнал во фабриката „Агроплод“ во Ресен. Пожарот започнал од еден од магацините, а се проширил и на блиската гаража, јавува sky.

Уништeни биле настрешници, целиот магацински простор, два камиони и еден автомобил.

Противпожарните екипи го ставиле пожарот под контрола, но остануваат на местото до целосно гаснење.

фото – портал Бркај работа

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1