Tag Archives: kozmetika

За што се се користи спермата? – 8 работи за кои е незаменлива

Ако мислевте дека спермата има една цел – да ја оплоди јајце клетката се лажете. Еве 8 неконвенционални работи за кои машкото семе е незаменливо.

______________________________________________________________________________________________________

Козметичко средство, лек и природен дезифициенс: 30 начини на кои може да го употребите лимонот

Дали знаевте дека древните Еѓипќани верувале дека лимонот има делотворна заштита против разни отрови и дека неодамнешните истражувања го потврдиле ваквото верување.

______________________________________________________________________________________________________

Johnson & Johnson призна дека има отровни состојки во козметиката – ќе ги тргнеле до 2015 – а дотогаш ????

Производите за возрасни ќе се преформулираат до крајот на 2015 година. Прашањето е а што дотогаш – овие производи се користат и за бебиња ?????

______________________________________________________________________________________________________

Запленети депилатори, машини за восок, жилети – со шверц се спремале за козметички салон

Цариниците откриле 28.357 апарати и производи за козметичката дејност (депилатори, стерилизатор, машина за топење восок, фенови, тоалетни води, гелови, шампони, сапуни, жилети, четки за коса, четки за бричење, стапчиња за крварење.

______________________________________________________________________________________________________

Како изгледа лак за нокти од 130 000 долари

На прв поглед личи на обичен лак за нокти, но станува збор за лускузен – ма супер луксузен лак за нокти кои чини ни помалку ни повеќе туку 130.000 долари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1