Како изгледа лак за нокти од 130 000 долари


На прв поглед личи на обичен лак за нокти, но станува збор за лускузен – ма супер луксузен лак за нокти кои чини ни помалку ни повеќе туку 130.000 долари.

Во него има вистински честички злато, а и анбалажата е богато украсена. Прекриена е со 1.118 сини дијаманти. Сето тоа го прави овој лак – најскапиот на светот.

Но ова не е единствениот луксуз во козметичката индустрија. Најскапата маскара е спакувана во златна амбалажа прекриена со 1.000 Swarovski кристали и чини 600 долари.


Компанијата H. Couture Beauty отишла подалеку – нарачала посебна амбалажа и цената отишла до 2.500 долари.

Ако пак сакате да си купите комплет ефтино ќе поминете – само 14 милиони долари. ??????? а за тие пари добивате лак, маскара, а има и кармин прекриен со 1.200 розеви дијаманти.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1