Tag Archives: kradec

Сведоштво на храбрата продавачката од продавницата на „Рузвелтова“

Храбрата продавачка од дуќанот на Рузвелтова која сама се справи во крадец кој беше вооружан со пиштол, ја раскажа својата приказна за Дневник. На видеото кое се појави пред неколку денови се гледа како Ленче Блажевска од Скопје сама храбро му се спротивстави на арамија кој вооружен со пиштол се обиде да ја ограби продавницата […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Снимен крадец во Скопје како и вперува пиштол во глава и ја напаѓа продавачката

На улицата Рузвелтова во Скопје маскирано лице и вперило пиштол во глава на продавачката Л.Б. во продавницата „Агровита Мак“. Продавачката му пружила отпор по што напаѓачот кој сакал да ја турне внатре во продавницата морал да избега. На видеото до кое дојде екипата на Фама, се гледа како претходно напаѓачот кој беше маскиран се размина со […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Отишол да краде – незнаел да ја отвори касата

Овој крадец од Индијана се обиде да ограби еден од рестораните McDonalds, но при тоа, не успеа да открие како се отвара касата.

______________________________________________________________________________________________________

Разбојник во Арачиново, се исплашил од 80 годишна баба и избегал без плен

Вчера околу 03 часот во скопско Арачиново 80 годишна старица успеала да се спаси од разбојник кој во нејзината куќа се обидел да изврши грабеж.

______________________________________________________________________________________________________

Провалник се заглавил во ролетната од прозорот додека се обидувал да избега

Крадецот Томас Молина (38) провалил во еден колеџ во Албукерк во потрага по компјутери кои биле цел на неговиот грабеж.

______________________________________________________________________________________________________

Летна сезона ! Плоден рај за туристичките агенции, но и за арамиите!

Летните месеци – со нетрпение очекувана сезона за одмор по напорната година, тријат раце туристичките работници, но и секој арамија чија потесна специјалност се празните домови. Јуни, јули и август, интервенциите на агенциите за обезбедување на имот се зголемуваат речиси за двојно повеќе во однос на останатиот период од годината.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1