Tag Archives: more

Давам отказ – одам да просам – поголема дневница има

еј дечки фала што ме пуштивте на море, супер сте вие екипа ама давам отказ – повеќе заработив со просење отколку што вие ме плаќате. Ако сакате придружете ми се оставете го новинарското перо и дојдете со мене на ривиера.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Азовското море поцрвене – лош знак

Азовското море во Русија инаку има сина боја, но од засега непознати причини доби црвена боја како крв.

______________________________________________________________________________________________________

Драма во Сплит: Автомобил заврши во море

Еве што се случува кога ќе заборавите да ја кренете рачната на својот автомобил при крајбрежјето на улиците во Сплит. За среќа во овој случај немало никој во автомобилот, соопштуваат од полицските служби.

______________________________________________________________________________________________________

Македонците го преплавија албанското море

  Автор – Реџеп Ќамили / Од година во година албанското море станува се побарано за македонските граѓани. На самиот старт од оваа летна сезона, албанското крајбрежје е буквално преполно со македонски туристи.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1