Tag Archives: mrtov

Пронајден мртов старец, а во неговата куќа нашле 7 милиони долари вредно злато

Откако Волтер Самаско Џуниор (69) починал во сопствениот дом во Карсон Сити, на своето конто во банката имал само 200 долари. Но, официјалните лица подоцна кои ја утврдиле неговата смрт, откриле во неговиот дом злато вредно од околу 7 милиони долари .

______________________________________________________________________________________________________

Банка која зема пари од мртвите

Теоријата за тоа дека сите луѓе сме зомби, во служба на големите корпорации и финансиски системи не се некоја голема новост. Но, по случајот со Ричард Палмер, оваа теорија повеќе не е само симболична.

______________________________________________________________________________________________________

Синот на Сталоне се предозирал со апчиња за болки

Синот на познатиот холивудски актер Силвестер Сталоне, Сејџ, кој минатиот петок беше пронајден мртов во својот стан, се претпоставува дека умрел од преголема конзумација на апчиња против болки.

______________________________________________________________________________________________________

Синот на Рамбо пронајден мртов

Додека легендарниот акционен херој Силвестер Сталоне го промовираше новиот хит „Потрошливите 2“ (Тhe Expendables 2) , полицијата на Лос Ангелес го пронашла трупот на најстариот негов син, Сејџ Сталоне(36), како лежи во неговиот апартман.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1