Tag Archives: novi

Неизвесно одржувањето на концертот за Тоше

Се уште не се знае дали следната година ќе се одржи традиционалниот, меморијален концерт кој на 25 јануари се одржува во чест на мегаѕвездата Тоше Проески. Пишува Вест.

______________________________________________________________________________________________________

3 нови песни на Тоше – Видео

Три нови песни на нашата музичка легенда Тоше Проески треба да бидат објавени на 25 јануари, на роденденот на Тоше – ќе наполнеше 32 години доколку останеше со нас.

______________________________________________________________________________________________________

Во Северна Кореа има пици, а жените почнаа да носат панталони?

Најголемата вест во Северна Кореа изминативе неколку дена не е некоја нуклеарка или тестирање на нова ракета, туку веста дека во Пјонгјанг има жени кои почнале да носат панталони.

______________________________________________________________________________________________________

Старите затемнети икони се заменуваат со златни

Златни икони во струмичката црква Свети 15 Тивериополски Маченици

______________________________________________________________________________________________________

Нови 4000 работни места – најави Груевски

Во Македонија ќе има 4 нови големи инвестиции, нјави Премиерот Никола Груевски. Тој очекува со овие инвестиции да се отвори можност за вработување на околу 4.000 граѓани

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1