Tag Archives: нозе

Поради бактерија која го јаде месото остана без раце и нозе – младата Ејми сепак вели го сакам животот

  Aimee Copeland, младата девојка која на езеро во Америка се зарази со бактерија која го јаде месото, успеа да ја победи болеста. Сепак цената што ја плати е ампутирани двете раце и нозе.  

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: 11 Годишно дете без стaпала сака да стане како Меси

Габриел Фереира е 11 годишно бразилско момче родено без двете нозе, но тоа не го спречува да го прави тоа што најмногу го сака, да постигнува голови.

______________________________________________________________________________________________________

Воодушевувачко видео: Момче родено без раце свири гитара со нозе

Џорџ Денехи (18) од Ашланд, Вирџинија, е силно вљубен во музиката и обожава со пријатни ноти да ги забавува луѓето.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1