Tag Archives: otkaz

Е вака се дава отказ: И шефот аплаудираше! – Видео

Дали ова е скеч или не, еве решение како да се простите со работодавачот и да не оставите ни капка горчина.

______________________________________________________________________________________________________

Новинарите VS Тв газдите – добиен 1 случај за нелегални откази во 24 вести (Видео)

Пред повеќе од 1 година околу 15-сетина новинари од Тв 24 Вести беа избркани од работа, (речиси комплетниот стартен тим на телевизијата) во период од само 2-3 месеци.Нивната голгота наидуваше на многу сопки и од институциите и од колегите новинари, затоа одлучија и јавно да проговорат, а покренати беа и неколку тужби за нелегалните откази. […]

______________________________________________________________________________________________________

Добива 1 милион долари само за да НЕ работи кај конкурентот!

Џон Креницки кој е претседател на General Electric ќе си оди од челното столче на компанијата. Ја има работата до декември, а за да си замине добил зделка од нешто повеќе од 1 милион долари.

______________________________________________________________________________________________________

Тројца цариници добија отказ-едниот пијан, другите двајца недолично се однесувале

Поради непрофесионално однесување и задржување на граничниот премин  повеќе од 7 часа дваца царински службеници од Деве Баир добија отказ известуваат преку соопштение од царинската управа.

______________________________________________________________________________________________________

Дегустатор на чоколадо си дал отказ – добил зголемен шеќер

Ангус Кенеди бил најпознатиот британски дегустатор на чоколадо, а работата си ја вршел во удобна канцеларија во неговиот дом во Мејдстоун и за таа работа добивал плата од околу 3.000 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Најдобар на теренот, катастрофален на „клупата“-Диего Марадона доби отказ од Ал Васл

  Нов неуспех на Марадона на тренерската позиција. Денес му беше врачен отказ од неговиот клуб, Ал Васл.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1