Tag Archives: par

22 години заедно со жената и кучето живее во канализација

Мигел Рестрепо веќе 22 години живее во канализација во Меделин во Колумбија, заедно со сопругата Марија Гарсија и нивното куче Блеки.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто партнерите си наликуваат еден на друг?

Мажите ги привлекуваат жени кои имаат слична боја на очи, коса и црти на лицето како сопствените, тврдат француските стручњаци.

______________________________________________________________________________________________________

Македонски државјанин во Италија заклал брачна двојка

МВР потврди дека од Интерпол добиле известување за апсењето на 28-годишниот Абдуљ Алили осомничен за убиство на брачна двојка.

______________________________________________________________________________________________________

Ако ,,хрчи,, истрпете – спиењето во пар е поздраво

Иако паровите во кревет често се борат со хрчењето, читање на книги до доцна во ноќта , повлекување на прекривачот, американските научници заклучиле дека од спиењето во пар има повеќе корист отколку штета.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Љубов и во здравје и во болест – секогаш заедно

Трогателна приказна и доказ дека љубовта не познава граници. Во добро и во лошо, во здравје и во болест секогаш заедно. Овој пар од Портланд не можеше да ја организира венчавката како што сакаат.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1