Tag Archives: penzioneri

Видео: Културна младина во ЈСП -,,Седи дома ако неможеш да стоиш,,!!!

Видео клип снимен во еден од автобусите на ЈСП. На клипот се гледа кавга на млада девојка со постари лица – пензионери.

______________________________________________________________________________________________________

Пензионерите ќе се возат гратис и во сабота

Градоначалникот Коце Трајановски доставил предлог за кој Советот на град Скопје ќе расправа во понеделник по што ќе се знае дали покрај вторник и петок, јавниот превоз за пензионерите ќе биде гратис и во сабота.

______________________________________________________________________________________________________

Барал пари од пензионерите „оти го каснало змија“

Пензионерите во Струмица се се` почесто мета на измамници, кои ги лажат за да ги „фатат“ на емоции, да им стане жал. Ќе им ги земат парите и никогаш повеќе не се враќаат.

______________________________________________________________________________________________________

Шпанија ќе ги замрзне работните места кои ги ослободија пензионираните

Шпанската влада ќе ги замрзне работните места, ослободени од пензионираните кои работеле во јавниот сектор, објавија локалните весници.

______________________________________________________________________________________________________

Пензионерите со мали пензии бесплатно ќе се лекуваат

Сите пензионери кој земаат помала пензија од просечната ќе имаат бесплатно лекување.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1