Tag Archives: politika

Ехх политика: Се ,,здтка,, на прес и доби отказ ? (Видео)

Отказ од работа поради лоша изјава заработи кандидатката за градоначалник на Велес од првиот изборен круг Тања Петровска од Социјал демократската партија. Оваа информација ја објави нејзиниот против кандидат од првиот изборен круг Аце Коцевски од СДСМ, пренесува Телма. Тој обвини дека со ова на дело се покажуваат методите кои ги користи владеачката партија. Од […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Не еден туку по 2 пиштоли – вака се славела победата во Пласница?

Оваа фотографија ни ја испрати наш читател. Според информациите добиени од него фотографијата е направена по првиот круг на изборите во Пласница, а на фотографијата се подржувачи на кандидатот Исмаил Јаоски. Зад нив може да се видат предизборни постери од овој кандидат. На фотографијата се двајца мажи кои позираат со оружје и тоа не по […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Сега ви текна да дојдете – 2 дена пред избори

Ви текна 2 дена пред избори да дојдете, каде бевте до сега – млада скопјанка ги затекна Коце Трајановски и Сокол Митревски двајцата кандидати за градоначалници едниот за Скопје, сругиот за Ѓорче Петров додека имаа средби со граѓани во оваа општина.  Пред камерата на телевизијата Телма отворено негодувала на нивните предизборни ветувања. – Сега, два […]

______________________________________________________________________________________________________

И попови стануваат политичари – ќе се формира руска православна партија

Групите “Автократска Русија” и “Унија на православните граѓани“, планираат да  регистрираат “православна“ парија, објави  рускиот весник ” Известија“.

______________________________________________________________________________________________________

Круша под круша – Ќерката на Бил и Хилари Клинтон влегува во политика

„Пред кампањата на мајка ми, мојот одговор беше не, денес не сум сигурна“, изјави 32 годишната Челси во интервју за магазинот „Вог“.

______________________________________________________________________________________________________

Бракот меѓу политичарите и криминалците – бугарски рецепт за шверц на стока

Само од шверц на цистерна со гориво криминалните структури заработувале или си распределувле 10.000 лева, од кафе 15.000, од цигари 10.000 за контејнер, од алкохол 15.000, од месо 10.000, од шекер 7.000, од зелено кафе од 7.000 до 8.000 илјади лева итн.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1