Tag Archives: profesor

Избодени ученици, претепан професор – инциденти во училиштата

Само дваесет дена од почетокот на учебната година, а во училиштата веќе има неколку инциденти во кои се повредени ученици и професори.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: Професор им забранил на ученици да се крстат

Синиша Вукадиновиќ, професор по географија на ученици од прва  година кои се прекрстиле бидејќи слушнале црковни sвона им рекол дека треба да се засрамат и дека на неговиот час тоа не смее да им се повтори.

______________________________________________________________________________________________________

Професор педофил поставил скриена камера во училницата и ги снимал своите ученици

Професор во средно училиште во грчкиот град Пијерија, кој е уапсен пред две години поради детска порнографија, поставил скриени камери во училниците  и тајно ги снимал децата, утврдила полицијата во лабораториските анализи  на компјутерските фајлови, кои биле пронајдени кај уапсениот професор.

______________________________________________________________________________________________________

Професор од Оксворд: Генетското дизајнирање на бебе е нашата морална обврска ?!?!

Создавање на таканаречени дизајнерски деца може да се смета за морална обврска на човештвото, бидејќи овозможува да израснат и етички совршени деца во иднина, оценува професорот Џулијан Савулексу, експерт за практична етика.

______________________________________________________________________________________________________

Професорот од Драчево ќе поднесе кривични против оние кој го наместија за педофилија

  Професорот по историја од гимназијата „Браќа Миладиновци“ кој беше обвинет дека на ученици им покажувал порнографски материјал и се задоволувал пред нив вечера доби ослободителна пресуда – судот одлучи дека нема докази. Денеска професорот најавува дека ќе ги гони кривично сите кој се обиделе да го наместат.

______________________________________________________________________________________________________

Професорот од Драчево обвинет за педофилија доби ослободителна пресуда

  Кривичниот суд денеска утврди дека нема елементи кои можат да докажат дека професорот Јордан Илиевски, од гимназијата во скопско Драчево извршил обљуба над малолетно лице.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1