Tag Archives: sneg

Сообраќајка во Прилеп – се судрија автобус и автомобил (Фото)

Иако деновиве на медиумите постојано се говореше дека градските власти се комплетно подготвени за зимата сепак снегот кој денеска паѓаше во прилепско зададе потешкотии во сообраќајот како низ градските улици така и на излезите од градот.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: И на Марс врне снег!

На Марс врне снег потврди НАСА, а пренесе магазинот TIME. Сепак овој снег не е како нашиот, него го сочинуваат кристали од јаглерод диоксид.

______________________________________________________________________________________________________

Времето побудале – снег во Јоханесбург, -10 во Австралија ( Видео)

Најнаселениот град во Јужна Африка Јоханесбург се најде под снежна покривка.

______________________________________________________________________________________________________

Снег во Турција падна во јули

На висорамнина во близина на турскиот град Hakkari, на истокот на Анадолија, утринава паднал снег. На среде јули мештаните уживаат во зимските лудории.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1