Tag Archives: student

Хуманитарен концерт утре на школка за Марина од село Долгаец

  Утре 1 август во Градскиот Парк на популарната школка, со почеток во 18 па се до 21 часот се организра хуманитарна акција за собирање на финансиски средства за помош на Марина Подигачоска од село Долгаец.

______________________________________________________________________________________________________

Факултетот ја ослободи Марина од плаќање до крајот на школувањето – хуманоста на дело

Македонија се крена на нозе – хуманоста уште еднаш се покажа на дело. Во домот на Марина пристигнал мебел, храна и друга помош јавува телевизија Телма.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – оргиналната сторија за храбрата Марина

Ова е видeо од оргиналната сторија за животот на Марина, објавено на ТВ Телма.

______________________________________________________________________________________________________

Бесплатен годишен железнички билет за Марина од Долгаец

Македонски железници – Транпорт по сторијта објавена на Телма, а превземена од многу портали меѓу кои и mknews.mk, денеска објави дека и донира годишен железнички билет на Марина Подигачоска од прилепското село Долгаец.

______________________________________________________________________________________________________

Спие на железен кревет, пешачи 1 час до пруга, живее сама со 6000 денари, а студира биохемија – Марина е пример за силна девојка

Марина летото го минува во трошната куќа во селото, има мала соба, каде наместо под и тепих, гази на земја, спие на железен кревет, во зима се покрива со бодликава покривка ткаена од козјо влакно. 

______________________________________________________________________________________________________

Конкурс за места во студентските домови

Во тек е конкурс за доделување на студентски соби. Ви го пренесуваме во целост.

______________________________________________________________________________________________________

Мртов студент пронајден во стан во Хрватска

Хрватската полиција синоќа во доцните часови пронашла мртво тело во стан во загребската населба Шпанско. Станува збор за 24 годшишен студент кој бил пронадјен од страна на неговиот брат.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: 26 год студент е во кома – шимпанза го распарчиле

Студент од Тексас е во кома во Јужна Африка откако беше нападнат брутално од шимпанза. Неможеле да го одбранат ниту пријателите кој биле со него, а нападот го опишуваат како ,, најгневниот напад од животни што го виделе некогаш,,

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1