Tag Archives: zaginati

Тага и тишина: Штип во солзи за трите загинати момчиња

Прекрасни деца, животот беше пред нив, велат штипјани за Јани Димитриев (18), Стефан Николов (22) и Бојан Бочварски (25) Tриесет минути пред полноќ, одеднаш, како по некоја команда, престана да свири музиката во сите штипски кафулиња. Вработените им се се обратиле на младите посетители со жалната вест дека три момчиња од Штип загинале во тешка […]

______________________________________________________________________________________________________

Седум полицајци убиени на погреб

Најмалку седум полицајци загинаа, а 12 се ранети денеска во самоубиствениот бомбашки напад во руската автономна република Ингушетија за време на погреб на еден нивни колега.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 100 загинати- се обиделе да крадат безнин, експлодирала цистерната – Нигерија

 Меѓу загинатите има голем број жени и деца.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1