Tag Archives: zakana

Макрадули и се заканил на Бонева – мисли се како ќе си одиш дома (Фото)

Се вжештува атмосферата во собранието на Република Македонија пред интерпелацијата во Петок.

______________________________________________________________________________________________________

Доаѓа време кога РОБОТИТЕ ќе бидат опасни за луѓето

Сегашниот најразвиен робот ASIMO, поседува интелигенција на инсект. Во текот на оваа деценија, роботите ќе станат паметни како мајмун, а тогаш би можело да стане опасно, предупредува американскиот физичар и футуролог, Мичи Каку.

______________________________________________________________________________________________________

Закон за бранители и за ОНА или нема Влада

Со предлог законот за бранители, ВМРО-ДПМНЕ го крши Мајскиот договор со ДУИ, што може да предизвика оваа партија да излезе од Владата, тврди генералниот секретар на ДУИ, Абдулаќим Адеми, за порталот Порталб, пренесува плус инфо.

______________________________________________________________________________________________________

Поради закана од бомба лет од Њујорк до Москва завршил во Исланд

Патнички авион кој полетал од Њујорк, од аеродромот Џон Кенеди, а се упатил кон Москва бил пренасочен за Исланд, поради анонимен повик дека во авионот имало експозив.

______________________________________________________________________________________________________

Паника и евакуација – лажна закана за бомба во Американската амбасада во Осло

Претпладневна узбуна во Осло. Американската амбасада во главниот град на Норвешка денеска извести за закана со бомба. Евакуацијата започна во 11.22ч кога жителите на околните згради беа замолени да се оддалечат од местото.

______________________________________________________________________________________________________

Иран се закани – ќе го збрише Израел од лицето на земјата

Ова е една од најострите закани на Иран, и тоа токму на денот кога Европската унија стартуваше со ембарго на иранската нафта како и други мерки со кој на Иран ќе му се отежни тргувањето.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1