Макрадули и се заканил на Бонева – мисли се како ќе си одиш дома (Фото)


Се вжештува атмосферата во собранието на Република Македонија пред интерпелацијата во Петок.

 

Пратеничката од ВМРО – ДПМНЕ Силвана Бонева пред еден час на својот фејсбук профил објави дека добила закани од пратеникот на СДСМ Јани Макрадули.

 

Еве што Бонева напиша на својот профил

 

,,Вчерашната исповед на пратеникот Амди Бајрам во Собранието, дека за време на претседателските избори кога Бранко Црвенковски беше кандидат, Амди бил уценуван од страна на СДСМ да работи за нив и дека награда за тоа ќе му биде ослободување од затворска казна од 7 год., до тој степен го вознемири Јани Макрадули, што после мојата реплика во присуство на повеќе пратеници ми се закани „да мислам како ќе си одам вечер и што ќе ми направи братот на Заев“!,,

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1