Tag Archives: жртва

Прв смртен случај од Западно-нилска треска во Македонија – почина жена

Почина жена од вирусот на западнонилска треска на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Таа е првиот забележан случај на заболен од оваа болест во Македонија, објави Дневник. Meѓу заразените пациенти имало и едно дете.

______________________________________________________________________________________________________

Прва жртва во Србија од вирусот „Западен Нил“

На Клиниката за инфективни и тропски болести во Белград, била донесена 60 годишна жена во многу лоша здравствена состојба, која починала од вирусот наречен „Западен Нил“.

______________________________________________________________________________________________________

Шест годишно девојче е најмладата жртва на „Џокер“

Истражните органи ги идентификуваа телата на жртвите од нападот на Џејмс Холмс за време на премиерата на новото продолжение на филмот „Бетмен“ во Аурора, јавува CNN.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1