Телохранител на Осама тврди дека не е убиен – самиот се разнел со експлозив


Поранешен телохранител на Осама Бин Ладен – Набил Наим Фатах тврди дека Бин Ладен, не бил убиен од американските војници од единицата “Navy SEAL”, туку самиот се разнел со експлозив.

Osama-bin-Laden-007

Наводно Осама Бин Ладен самиот го активирал експлозивот кој му бил замотан околу појасот кога американските специјалци во текот на операцијата „Џеронимо“ влегле во неговата скривница.

Според Фатах кој не бил присутен на местото на настанот, американските фоки убиле двајца чувари, но не стасале до Осама жив – туку тој самиот се разнел пред тие да влезат во собата во која бил.

Фатах не верува дека телото на Бин Ладен било фрлено во море по смртта.

– Телото на Бин Ладен било разнесено на многу делови, што е исто како кај бомбашките самоубиствени напади, рече Фатах.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1