Тенисерката Навратилова ја запроси својата девојка на УС Опен (ФОТО)


Легендарната тенисерка Мартина Навратилова ја запроси својата долгогодишна партнерка Јулуја Лемигову на стадионот Артур Еш во Њујорк.navrilova

Освојувачката на 18 гренд слем титули ги изненадила сите присутни кога се појавила на големото платно.

navrilova-1

-Го чекав вистинскиот момент да ја прашам Јулија да се венчаме. Помислив дека ова е вистинското место и вистинското време да го поставам прашањето и благодарна сум и што одговорот е ДА, изјави Навратилова.

Тие две се верени од 2009 година. Лемигова има 42 години и во 1991 година беше последната мис на Советскиот сојуз.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1