Тепачка во Мавровка – Врие од полиција


Тепачки во трговскиот центар во Мавровка, зголемено присуство на полицијата, полесно повредени неколку лица…Ова се првичните информации за инцидентите што пред триесетина минути се случија во центарот на Скопје, јавува МКД.МК.

Полицијата за порталот потврдила дека во тој дел од градот се испратени повеќе возила со полицајци. Засега не се знае кои се учесниците во тепачките.

Фото – МКД.МК

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1