Трагедија: Шпорет усмрти 4-годишно дете


Трагедијата се случила во семејниот двор кога врз четиригодишното дете паднал шпорет

soobrakajka - brza pomosЧетиригодишно дете од сопот, Србија настрадало денес околу 16,35 часот во дворот од семејнта куќа во селото Губеревац, Сопот.

Трагедијатa се случила кога на детето Д.М., паднал електричен шпорет. Детето од здобиените повреди починало на самото место. Полицијата во моментот врши увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1