Три години затвор за водителката Ана Михајловски?


Против водителката Ана Михајловски ќе биде покрената кривична пријава, а таа ќе мора да плати и глоба од 10.000 динари.

Српката водителка во четвртокот е приведена по вербална раправија со полицаец и работници од паркинг сервисот. Според полицискиот извештај Ана не престанувала да ги навредува дури ни кога еднала во полициското возило.

ana-mihajlovski500

-Ти си манијак. Манијаку оди да се лечиш. Ти ќе ме приведеш, хистерично викала водителката се наведува во извештајот каде пишува дека пајакот го „закачил“ нејзниот автомобил бидејќи била непрописно паркирана.

На водителката и е напишана кривична пријава за пречење при извршување на должност од страна на полициски службеник и за непокажување на лична карта. И се заканува кзна затвор до три години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1