Твитер и Google Talk паднаa во неколку земји – кај нас уште си работи


Според странските медиуми социјалната мрежа твитер не функционира во половина свет. Во 4.43pm Британско време на Твитер била оставена кратка порака ,, корисниците може да имаат проблеми да пристапат кон твитер,,

 

,,Twitter is currently down,,

Милиони луѓе неможеле да влезат во своите твитер налози поради технички проблеми на сајтот,.

Твитер испратил порака во која вели дека техничкиот тим работи на отстранување на проблемот,,

Твитер не бил единствениот сајт кои имал проблеми денеска. Претходно комплетно се сруши и чат сервисот на Гугл ,,Google Talk,, но од компанијата информираа дека го решиле проблемот.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1