Tag Archives: twitter

Објавила статус ,, има некој во куќата, викнете полиција,, и исчезнала (Фото)

Исчезнувањето на Кара Алонги загрижи многу корисници на социјалните мрежи. Веста за нејзиното исчезнување се проширила како вирус и во полицијата се јавиле да пријават 6000 граѓани.

______________________________________________________________________________________________________

Twitter и Tumblr ќе вршат пренос на затворањето на Олимписките игри

Доколку од некоја причина не можете да бидете пред телевизор за време на церемонијата на затворање на Олимписките игри, има решение, тука ви се Twitter и страната Tumblr.

______________________________________________________________________________________________________

Руски вицепремиер ја нарекол Мадона ,,курва,,

Заменикот премиер на Русија, Димитриј Рогозин, на својот Твитер профил напишал навредлива порака, која според оценката на американската новинска агенција Асошијетед прес, е упатена на американската пејачка Мадона.

______________________________________________________________________________________________________

Се повеќе политичари на Твитер – Твитер дипломатијата се шири

Се повеќе политичари користат Твитер за комуникација со бирачите – покажала  студијата на фирмата „Бурсон-Марстелер“. Дури  16 од 20 те лидери на групата Г20 редовно го користи Твитер.

______________________________________________________________________________________________________

Твитер и Google Talk паднаa во неколку земји – кај нас уште си работи

Според странските медиуми социјалната мрежа твитер не функционира во половина свет. Во 4.43pm Британско време на Твитер била оставена кратка порака ,, корисниците може да имаат проблеми да пристапат кон твитер,,

______________________________________________________________________________________________________

Силувана девојка ги пишала имињата на силувачите на Твитер – ќе оди во затвор поради тоа

Ги „твитнала“ силувачите и сега може да оди во затвор. Малолетната Савана Дитрих од Кентаки била жртва на силување, снимена, а потоа снимките кружеле помеѓу нејзините врсници.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1