Убави гради сакаат нега


Едноставни работи кои помагаат да ја зачувате убавината на вашите гради
Големината, обликот и изгледот на вашите гради зависи од генетиката, но постојат нешта кои жените можат секојдневно да ги прават со цел подолго да ја задржат убавината на своите гради.

Едно неодамнешно истражување спроведено во Америка откри дека малите работи прават големи резлики и дека за убавината на вашите гради најважно е да изберете добар градник.

Пластични хирурзи спровеле истражување на примерок од 160 парови близначки  кои биле поделени во две групи. Жените кои се придржувале до зададените упатства имале многу поубави и повитални гради од нивните сестри кои го правеле спротивното.

Во продолжение ви ги пренесуваме правилата до кои треба да се придржувате за и вие да имате цврсти гради и занесно деколте и по десет години:

1. Носете често квалитетен градник
2. Избегнувајте пушење
3. Добро заштитете се пред излегување од сонце
4. Избегнувајте прекумерно консумирање на алкохол
5. Одржувајте витка фугура

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1