Видео: Девојката чие лице беше осакатено од киселина стана милионерка


devojka kiselina

Во 2003-тата година, тогаш 17-годишната Сонали Мукхерџе одбила тројца мажи кои ја барале за жена, тие влегле во нејзината куќа додека спиела и лицето и го полиле со киселина. 

Но, наместо да се крие таа се појави во јавноста и учествуваше во популарниот квиз на кој точно одговорила на сите прашања и освоила 2,5 милиони рупии.

devojka kiselina3“Ако можете да гледате во сликата на убава жена, можете да гледате и во моето изгорено лице”, рекла таа која поминала низ 22 операции, но и понатаму е слепа и делумно глува.

Освоените пари ќе ги искористи за реконструкциски операции, но вели дека ни освоената сума нема да е доволна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1