ВИДЕО: Изгорени, задушени… – патниците од рускиот авион минале низ пекол


Според природата на повредите на патниците од рускиот авион, укажуваат дека експлозијата се случила во авионот пред тој да се урне, изјавил за Спутник египетски доктор кој вршел обдукција на телата.

„Голем дел од деловите од телата кои беа најдени,упатуваат на заклучок дека силна екплозија се случила во авионот, пред тој да удри на земја“-вели египетскиот форензичар.rusija avion211

Руските медиуми повикувајќи се на анонимни извори пишуваат дека обдукцијата покажала дека патниците починале со ужасна смрт – од повреди настанати од експлозијата пред уривањето.

Според него, на телата имало изгореници од повеќе од 90 проценти. Патниците кои седеле во предниот дел, починале поради други причини – крвен притисок, шок, отворени повреди на главата, фрактури.

Досега нема официјални инфомации за резултатите од форензичките испитувања.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1