Видео: Ја запроси манекенката која носеше венчаница на писта – рече ДА!!


Моделот Емили Бурт била избрана да ја носи венчаницата на ревијата на Houston Bridal Extravaganza модно шоу. Настанот се случил на 21 јули.

Манекенката била пресреќна што била избрана за ревијата, а не ни наслутувала дека тоа ќе биде ревијата на нејзиниот живот.

Во моментот додека гордо чекорела на пистата облечена во венчален фустан нејзниото момче Тревор се качил на бината, клекнал извадил веренички прстен и ја запросил.

Манекенката била запрепастена – прво не можела да мрдне. Во позадина свирела песната “Marry Me” на крајот се прибра и рече ДА !

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1