ВИДЕО: Невести нарачани по пошта – еве од кои земји и колку чини


Оваа пракса постои веќе 20-тина години, а во „нарачување на невести“ најчесто се впуштаат средовечни и осамени мажи. Жените се најчесто од Русија, Филипини, Колумбија…devojki-nevesti

Интернетската ера донесе разни можности за луѓето, а една од нив е таканареченото „нарачување на невести“. Станува збор за девојки кои поставуваат свои фотографии и профили на специјализирани портали за запознавање, во кои изразуваат желба да се запознаат, а потоа и да се омажат за странец.

Најчесто станува збор за девојки кои доаѓаат од сиромашни земји или семејства, а од другата страна се осамени средовечни мажи, кои во главно се добро финансиски „потковани“.

Изборот е навистина неверојатен, на интернет постојат илјадници веб страни од тој тип, а како најдобри се оценуваат „Anastasia Date“, „Asian Date“, „A Foreign Affair“, „International Cupid“ и многу други…

Ова се земјите од кои невестите доаѓаат:

– Русија

– Филипини

– Колумбија

– Доминиканска Република

– Украина

– Тајланд

– Индија

– Кина

– Бразил

– Виетнам

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1