Видео – потера по малото количе смарт – како на цртан филм


Полицијата организирала потера по најмналото автомобилче на светот Смарт. Возачот на количето и бегал на полицијата како да вози формула.

Ако возиш смарт – не значи дека си ,,смарт,, умен – му порача новинарот.

Кога се гледа видеото ова изгледа како потера на мачка и глувче. На крајот смартот го фатиле, возачот – 24 годишно момче е уапсено.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1