ВИДЕО: Руската војска влезе во Украина


ruska-vojskaСпецијалната бригада ГРУ РФ е испратена на Крим од градот Тољати за заштита на руските стратешки цели, јавуваат руските медиуми. Во меѓувреме, припадници на руската Црноморска флота дошле од Сочи на Крим.

Видео: Судир на про и анти руски демонстанти на Крим
Русите на готовс: Путин нареди проверка на борбената готовност!
Русите влегуваат воено во Украина – за десет дена!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1