ВИДЕО: Се отвори голема дупка во Велика Британија и се шири


31122013184226_dupka britanijaОгромна дупка се отворила во Дебишајер во Велика Британија по големото невреме што ја зафати оваа земја

Дупката е во ширина од 40 метри и длабочина од 50 метри, но таа продолжува да се шири и да се продлабочува.  Се претпоставува дека отворот настанал со урушување на рудникот Милдам лид, во близина на Бакстон.

Под дупката се наоѓа стар рудник на олово кој се срушил поради големите врнежи, вели Марк Нобл (58) локален истражувач на теренот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1