ВИДЕО: Уловиле сом стар 110 години – во утробата нашле коски од нацистички офицер!


Полските рибари Алфонс Брзовски и Марек Жданович уловиле сом стар помеѓу 90 и 110 години во реката Одра . Тежок 185 кг. Сепак светот го запрепасти содржината пронајдена во утробата на сомот.som1

Имено, во огромната риба се пронајдени човечки коски и значки кои припаѓале на нацистички офицер од периодот на Втората светска војна. По шокантнотно откритие, рибарите ја повикале и полцијата, која набрзо покренала истрага за да го открие идентитетот на човекот чии коски се пронајдени во рибата.

Полицијата за помош се обратила на биолозите и форензичарите, кои утврдиле дека сомот е на возраст помеѓу 90 и 110 години. Меѓутоа, стручњаците не можеле со сигурност да кажат дали човекот, чии коски биле пронајдени во утробата на рибата умрел на некој друг начин или го усмртил сомот, па го изел.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1