Видео: Во Хрватска има плажа на која се ,,оргија,, на големо?


Се наоѓа во Ровињ во Хрватска, пишуваат Хрватските медиуми. Воајери, егзибиционисти, туристи од целиот сверт кои уживаат во сексот…

таму нема што нема, а уште кога ќе се додадат и бројните ровињски секс клубови се чини дека овој бисер на Истра не е без причина запишан во светската карта за секс туризам, пушува дневник.хр. Порталот ја објавил ексклузивната снимка на емисијата Ин Магазин од плажата „каде се води љубов кој кај ќе стигне“.

„На плажата се наоѓаат дваесетина парови, а стотина се оние кои мастурбираат. Плажата нема тушеви, вц, нема канти за ѓубре, тотално е нехигиенска, а таквите плажи би требало да имаат хигиена на повисоко ниво од останатите“, вели Ѓурица Маршик, претседателка на Здружението за промоција на сексуалната слобода.
Еден гостин на плажата за емисијата изјавил дека „не постојат официјални правила на однесување, а тоа значи – сите можат да учествуваат. Ако некој одличи да се приклучи во некој сексуален чин, треба само да праша, и ако му одобрат, играта започнува“.
Дневник.хр пишува дека многумина ја користат плажата за продавање на сексуални услуги, а плажата им е позната и на геј двојките. Плажата се вика ,,Пунта Крижа,, но ја нарекуваат и Содома и Гомора затоа што на неа секојдневно неколку стотини посетители јавно им се препуштаат на сексуалните активности.
Погледнете го видео прилогот за плажата објавен на дневник.хр

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1