Tag Archives: plaza

Видео: Роботот Памела ќе спасува луѓе на плажа

Истражувачите од Институтот за технологија во Токио го претставиле роботот, кој е направен по моделот на олимписките пливачи, кои во иднина би можеле да спасуваат човечки животи.

______________________________________________________________________________________________________

Пред очите на полицијата охриѓани претепале момче

  На плажата пред хотелот „Макотекс“ во Лагадин, тројца охриѓани крвнички тепале  29 годишно момче од Пештани.

______________________________________________________________________________________________________

Сите тајни на Подпеш (Фото)

Охрид нема море, ама се сеќавате „на времето“ Жанко Зш во „Аквариус“ кога тогашните скопски џетсетери му се жалеа дека не било исто како на море, еден ден им купи сол и им тури в езеро- на ви, к`пејте се сега в море, да ве видам!!! Тоа е легендарен штос на познатиот радиоводител, ама сега […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Во Хрватска има плажа на која се ,,оргија,, на големо?

Се наоѓа во Ровињ во Хрватска, пишуваат Хрватските медиуми. Воајери, егзибиционисти, туристи од целиот сверт кои уживаат во сексот…

______________________________________________________________________________________________________

РОМАНТИЧНАТА ПЛАЖА И ГОДИНАВА ХИТ – Павле, најголем фраер на Дупени бич!

-Пред неколку години во весник се напиша дека на Дупени бич нашинците од дијаспората доаѓаат да си бендисаат девојки , момчиња. На некои им тргна, ама не оди тоа баш така. Некои луѓе прочитале и ми доаѓаат еден ден и најсериозни ми велат – слушнавме ова е плажата каде се мажи и жени, сакаме и […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Авионот принудно слета во море, на 100 метри од плажа

Авионот заврши во морето во 11:47 часот крај островот Раб во Хрватска, а во него се наоѓале двајца хрватски државјани. За среќа никој не е повреден, известила приморкската полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Мацедониан бич бој – Македонија во срцето, а и на купачите

Мацедониан бич бој- Македонија во срцето, а и на купачите 🙂 Фотографијата е сликана  на преспанската плажа Плам бич (Сливница)    

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Туширање со СПРАЈТ на плажа во Бразил

На жешките плажи во Рио Де Женеиро има и тушеви. Но освен обични тушеви има и специјални. Овие тушеви изгледаат како огромен автомат за Спрајт сокови.

______________________________________________________________________________________________________

Давам отказ – одам да просам – поголема дневница има

еј дечки фала што ме пуштивте на море, супер сте вие екипа ама давам отказ – повеќе заработив со просење отколку што вие ме плаќате. Ако сакате придружете ми се оставете го новинарското перо и дојдете со мене на ривиера.

______________________________________________________________________________________________________

Бактерија се појавила на плажите во Бугарија

Научниците во Бугарија отриле дека песокот на плажите во Бугарија содржат чудна бактерија со која досега не се сретнале во Бугарија. Затоа примероци испратиле во странство на анализа.

______________________________________________________________________________________________________

Симо од Курбиново- Војвода, молзи кози, си пука кога ќе сака и сонува за нудистичка плажа

Симо војводата од Курбиново – македонец до коска –  Војвода. Чува кози, си пука кога ќе му дојде, вози трактор и сонува да отвори нудистичка плажа.

______________________________________________________________________________________________________

Цел месец забава на плажите во Париз

Над 5.000 тони песок е поставен на брегот на реката Сена за новите плажи во Париз. Од 20 јули па се до 19 август сите оние кои што сакаат можат да ги посетат плажите во Париз.

______________________________________________________________________________________________________

12-годишно момче загина – го затрупал песок на плажа во Њу Џерси

Песочниот тунел кој го копале 12 годишното момче и неговиот брат се урна врз малиот Езра Корнман. Несреќата се случила во вторникот, додека смртта била утврдена вчера вечер во болницата во Њу Џерси.

______________________________________________________________________________________________________

Полицајка во бикини и калашников на грб – честа слика во Израел/ Фото

Згодни, во бикини, прекрасно тело и тешко наоружување на нивниот грб. На овие жени не сакате да им го земете местото на плажа.

______________________________________________________________________________________________________

За да тргнете на одмор ви требаат 250 евра

Покрај цената на аранжманот која ќе ја платите за да тргнете на летување потребни ви се уште минимум 250 евра.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1