Владата го помести работното време – ќе се работи од 7 до 15 часот


Сите државни органи и јавните претпријатија и установи од утре да работат со поместено работно време и тоа од 7 до 15 часот.

Поради високите температури кој ја зафатија Макеоднија Владата на денешната седница донесе одлука сите државни органи и јавните претпријатија и установи од утре да работат со поместено работно време и тоа од 7 до 15 часот.

Владата им препорачува и на приватниците да го сторат истото и нивните вработени да работат од 7 до 15 часот.

Поместеното работно време ќе важи 7 дена, а потоа зависно до временските прилики или ќе се укине или ќе се продолжи.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1