Владата пресече – Учебната година ќе почне на 1 септември


Учебната година во основните и во средните училита ќе почне на први септември и нема да биде одложена како што побараа хотелиерите.skolo deca

Ова е одлука на Владата на вчерашната седница.

Претходно, хотелиерите побараа учебната година да се одложи за 15 септември.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1