Во Битола магла – видливоста до 100 метри


maglaСообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива претежно по суви  коловози, без забрани и застои, соопшти диспечерскиот информативен центар на „Македонија пат“.

Од таму предупредуваат дека е намалена видливоста поради магла во Битола на 100 мети. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1