Во црно-црвени купачи на пруги – Министерот Поповски скокна во вода на водици


МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ НИКОЛА ПОПОСКИ ПРВПАТ ЗА ВОДИЦИ СЕ ИСКАПИ ВО ОХРИД

“Беше свежичко, но не е некој проблем. Сè е прашање на желба и зависи од умот”, вели Попоски, чија мајка ја предводи семејната традиција за капење во Охридското Езеро на Водици, пишува Вест

На фотографијата се гледа министерот како во костим за капење црно-црвен на пруги скокнал во ладните води на езерото.

Izvor – Vest

nikola popovski kupaci

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1